Liderki i Liderzy.
Z satysfakcją oddaję efekt wielomiesięcznej pracy kolejnej Grupy Roboczej  – “Słowacja” pod przewodnictwem Huberta Jarzębowskiego w składzie: Aleksandra Dzik, Tomasz Popiołek, Grzegorz Szarek i Robert Szumiec z pomocą Joanny Opyrchał.
Załączony dokument został pomyślany jako raport obecnej sytuacji prawnej, która rzutuje na naszą pracę na terenie gór Słowacji oraz instrukcja, jak ją praktycznie wykonywać.
Niezbędne komentarze znajdują się w tekście, więc dodam tylko, że dokument dotyczy materii, która jest zmienna w czasie, więc w miarę zachodzenia ewentualnych zmian będzie on aktualizowany.
Mam nadzieję, że nie zdarzy się nic, co by miało zaburzyć atrakcyjną i bezstresową pracę Międzynarodowego Przewodnika Górskiego UIMLA w przepięknych górach południowego sąsiada.
Pamiętajmy, że legalna praca IML UIMLA poza granicami RP wymaga wlepki 2022, a więc aktualnych składek do 2022 włącznie i odbytej unifikacji.
Koleżanki i koledzy z uprawnieniami innymi niż tatrzańskie będą zachęcani do dodatkowych bezpłatnych szkoleń wewnętrznych, aby pogłębić swoją wiedzę nt. innych grup górskich oraz specyfiki pracy w terenie wysokogórskim.
Zapraszam do lektury Praca MPG UIMLA na Słowacji
W imieniu Zarządu SMPG i GR “Słowacja”\
Dokument zostaje umieszczony także w dziale Komunikaty dla zalogowanych.
Kategorie: AKTUALNOŚCI