Dnia 18 października 2020 r., w ramach współpracy pomiędzy Decathlon w Zgorzelcu a Stowarzyszeniem Międzynarodowych Przewodników Górskich „LIDER” UIMLA, odbył się kolejny rocznik imprezy turystycznej pod hasłem: Decathlon Zgorzelec zaprasza na wycieczkę „Idź w góry z przewodnikiem UIMLA”. W imprezie wzięło udział 45-ciu uczestników oraz czworo przewodników UIMLA. Trasa wiodła szlakami i bezdrożami Gór Izerskich. Celem były dwie wieże widokowe, na Czerniawskiej Kopie 776m i na czeskim Smrku 1127m oraz schronisko Na Stogu Izerskim. Do pokonania było 14km i 710m sumy podejść, całość trasy z wejściem na dwie wieże i odpoczynkiem w schronisku zajęła uczestnikom wycieczki sześć i pół godziny. Pogoda jak to w górach bywa, była zmienna, od drobnego deszczu i mżawki na początku, przez gęste chmury, aż po słońca promyki na koniec. Pomimo mokrych butów, wszyscy uczestnicy w doskonałej formie i humorach zakończyli ten dzień postanowieniem udziału w przyszłych wycieczkach.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom „Idź w góry z przewodnikiem UIMLA” za doskonałą atmosferę i wyborny humor, ale nie tylko, w czasie wycieczki uczestnicy zebrali na szlakach dwa worki śmieci. Dziękujemy Ekipie Decathlon Zgorzelec i SMPG „LIDER” UIMLA za organizację.
Na podziękowania zasłużyli też przewodnicy, którzy stanęli na wysokości zadania: Ela Krzakowska, Gosia Orlik-Kowalczyk, Mariusz Kowalczyk i Jacek Jurak.