Unifikacja 2023+ część III: Nawigacja

W nawiązaniu do Komunikatu SMPG 2022 – 22, Zespół Szkoleniowy informuje o organizacji kolejnej części Unifikacji. 

Wszelkie informacje dotyczące założeń tego szkolenia, kogo ono dotyczy oraz jego elementów składowych omawia ww. Komunikat. 

Przypominamy, że warunkiem otrzymania wlepki na kolejny sezon, a więc legalnego używania tytułu “Przewodnik UIMLA” oraz legalnego prowadzenia klientów z widocznym logo UIMLA jest – oprócz zapłaconych składek do bieżącego roku włącznie – ważna Unifikacja. 

Czyli ukończona część I: Pierwsza pomoc i Ratownictwo, część II: Profilaktyka lawinowa.

Warunkiem otrzymania wlepki na 2025 będzie zaliczenie części III: Nawigacja [teraz] oraz części IV: Przepisy prawne [jesienią 2024].

Wczesną wiosną 2025 Zarząd zaoferuje piątą i ostatnią część z zakresu Bezpieczeństwo w górach.
Wydaje się, że rok 2025 jest odległy, ale mimo to zachęcamy i zapraszamy do udziału w poniższym wydarzeniu .

Szkolenie składa się z części teoretycznej [webinar] oraz praktycznej [teren]. Aby obie obowiązkowe części zaliczyć należy:

1.Wziąć udział w podwójnym webinarze, który odbędzie się w sobotę 6 kwietnia 2024 r. na znanej i lubianej platformie Clickmeeting.
Od godziny 9:00 zajęcia prowadzi Robert Zieliński, temat “Planowanie trasy w aplikacji Locus” [komputer, telefon] + dodatki
Po wykładzie około godzinna przerwa.
Od godziny 12:00 zajęcia prowadzi Sławomir Konopka, temat “Planowanie trasy w aplikacji mapy.cz” [komputer, telefon] + dodatki
Zakończenie w godzinach 14-15.
Bezpośredni udział zapewnia możliwość zadawania pytań.

Z góry przepraszamy posiadaczy Iphone’ów, które najprawdopodobniej żadnej z tych aplikacji w dniu dzisiejszym nie obsługują. Dostępna jest inna do samodzielnej eksploracji: https://apps.apple.com/us/app/fatmap-ski-hike-trail-maps/id1294681561?mt=8

Aby zapobiec marnotrawstwu środków Lidera [konieczność zakupu droższego pakietu platformy] przyjmujemy tylko uczestników, którzy wcześniej się zarejestrowali, czas na rejestrację mija 31 marca 2024 godzina 12:00. Aby się zarejestrować należy kliknąć przycisk “Rejestracja” na końcu wiadomości mailowej, którą otrzymaliście 23 lutego 2024 na adres wszyscy@uimla.pl.
Warunkiem zaliczenia teorii jest udział w obu wykładach.
lub
2.
Osoby, które nie mogą wziąć udziału w powyższym dostaną link do nagrań. Prośby o nagranie należy kierować na adres szkolenia@uimla.pl


Aby zaliczyć drugą [również obowiązkową] część tej Unifikacji należy na adres szkolenia@uimla.pl do 19 kwietnia 2024 nadesłać dwa zapisane ślady [tracki] w formacie .gpx z przebytej samodzielnie trasy wedle wytycznych podanych przez prowadzących na koniec każdego z webinarów. 

Ślady należy zatytułować nazwiskiem i imieniem dla łatwiejszej weryfikacji.

Ostatnią możliwością zaliczenia tej części Unifikacji jest odbycie alternatywnego szkolenia. Aby je udokumentować należy przesłać na adres szkolenia@uimla.pl zaświadczenie o odbyciu takiego szkolenia w ostatnich 2 latach. Zasady dokumentowania szkoleń w innych miejscach omawia ww. komunikat.

UWAGA!
Aby nie marnować składek członków SMPG którzy nie są zainteresowani Unifikacją, Zarząd podjął jednomyślną uchwałę, że od chwili obecnej Unifikacja jest płatna. 

Koszt za 1 uczestnika wynosi: 30 zł za zajęcia online oraz 50 zł za zajęcia terenowe. 

Aby zapewnić sobie miejsce na wykładach 6 kwietnia należy zatem wpłacić na poniższy rachunek kwotę 30 zł do 31 marca 2024 godzina 12:00. Przelew należy wyraźnie zatytułować: Nazwisko-imię-opłata za Unifikację cz. III

     78 1140 2004 0000 3202 7717 1608

Zachęcamy do udziału w zajęciach, obecnie aplikacje tego typu są powszechnie wykorzystywane przez naszych klientów.
 
Komunikat SMPG “LIDER” 2022 – 22 jest do przeczytania tutaj: https://smpg.vot.pl/elementor-2934/


Zapraszamy
 
Łukasz Łagożny, Robert Szumiec
Zespół Szkoleniowy Stowarzyszenia Międzynarodowych Przewodników Górskich “LIDER”

Kategorie: AKTUALNOŚCI